Przejdź do treści głównej

REGIOSTARS Awards 2021 - rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń


2021-02-11 12:00

Rozpoczął się nabór do konkursu

RegioStars Awards 2021 na najlepsze projekty finansowane ze środków unijnych.

Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze unijne  projekty.

Czym jest RegioStars?

RegioStars jest dorocznym konkursem organizowanym przez Komisję Europejską w celu wyróżnienia najbardziej innowacyjnych projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Organizatorzy poszukują regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację oraz wzór do naśladowania dla projektodawców z pozostałych regionów Europy.

Kategorie konkursowe

W tegorocznej edycji konkursu możesz zgłosić swój projekt w jednej z 5 kategorii :

  1.        INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym (SMART Europe: Increasing the competitiveness of local businesses in a digital world)
  2.        ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich (GREEN Europe: Green and resilient communities in urban and rural setting)
  3.        SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji (FAIR Europe: Fostering inclusion and anti-discrimination)
  4.         ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych (URBAN Europe: Promoting green, sustainable and circular food systems in functional urban areas)
  5.         TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach - Europejski Rok Kolei 2021 (TOPIC OF THE YEAR: Enhancing green mobility in the regions: European Year of Rail 2021)

Jak wziąć udział?

Projekty można zgłaszać do 9 maja br. online wyłącznie poprzez strona RegioStars Najważniejsze zasady pozostały bez zmian:
- aplikacja musi zawierać pisemną zgodę IZ w formie wypełnionego formularza  lub e-maila (należy dołączyć do zgłoszenia wiadomość zapisaną w pdf) z równoważną informacją
- z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów, jeśli ich realizacja rozpoczęła się po 1 stycznia 2007 r.

Zachęcamy do  udziału w konkursie obecnych i byłych beneficjentów, których projekty pokazują nowe podejście do rozwoju regionalnego i dotyczą wskazanych obszarów. 

Zostań Gwiazdą Regionu

Komisja Europejska zaprosi finalistów do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021 w październiku br.
Zwycięzcy  REGIOSTARS Awards 2021 otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro. Bliższe informacje na temat kategorii i kryteriów znajdują się w Podręczniku dla uczestników .
Uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności planowana jest w grudniu 2021 r. w Chorwacji.

Szczegółowe informacje na temat REGIOSTARS 2021 znajdą Państwo na stronie Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/regio-stars-awards.

Jeżeli  z Państwa programu zostaną wysłane aplikacje, bardzo prosimy o przesłanie do nas informacji na temat projektów startujących w konkursie (tytuł oraz kategoria konkursowa).Liczymy na wiele interesujących zgłoszeń z Państwa programów oraz trzymamy kciuki za projekty w tegorocznej edycji konkursu.

regiostars_visual

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś